Jak zrobić tabelkę w wordpresie – wtyczka TinyMCE Table

 

Jak zrobić tabelkę w wordpresie? Takie pytanie zadawałem sobie jeszcze jakiś czas temu, aż w końcu natknąłem się na wtyczkę TinyMCE Table. Jest bardzo prosta w obsłudze i poradzi sobie nawet początkujący użytkownik. Wystarczy zainstalować wtyczkę z poziomu naszego wordpresa i mamy gotowe narzędzie do robienia tabelek. Poniżej przedstawię funkcjonalność TinyMCE Table w kilku krokach. Zatem zaczynamy!

Jak zrobić tabelkę w wordpresie?

Poniżej na screenie mam już zainstalowaną wtyczkę, wybieram ikonę tabeli i zaznaczamy ilość pól które będziemy potrzebować do użycia. W tym przypadku jest to 7×7 pól tak jak poniżej na przykładzie. W trakcie edycji możemy oczywiście wszystko zmieniać dodawać lub kasować.

jak zrobić tabelkę w wordpresiePo wybraniu pól na naszej stronie pojawi się tabela niesformatowana i będzie wyglądać trochę surowo i w tym celu musimy przejść do następnej opcji jaką są „właściwości tabeli”.

tabelka2
Teraz przechodzimy do „właściwości tabeli” i ustawiam rozmiar jaki mi odpowiada, w moim przypadku to będzie 500 na 700 pikseli, a także ustawiamy resztę parametrów takich jak: odstęp między komórkami, margines w komórkach, obramowanie i wyrównanie.

tabelka3

 

We właściwościach zaawansowanych ustawiamy kolor obramowania i kolor tła jaki chcemy, powyżej wyświetlany jest styl jaki będzie użyty w tabelce zobacz screen poniżej:

tabelka4
Mamy już ustawioną tabelkę możemy kliknąć na przycisk OK i tak teraz będzie wyglądać nasza tabelka. Oczywiście w trakcie edycji możemy wszystko zmieniać według własnych upodobań.

tabelka5
Od teraz możemy ją edytować dodając swoje informacje, obrazy i linki. 
Podsumowując już teraz wiem jak zrobić tabelkę w wordpresie używając prostego narzędzia takie jak TinyMCE. Jeśli szukałeś prostego rozwiązania to dobrze jest skorzystać właśnie z tego, oczywiście istnieją jeszcze inne tego typu wtyczki np: TablePress ale są bardziej rozbudowane i potrzeba więcej czasu na zapoznanie się wieloma opcjami natomiast prezentowaną opcją powyżej robimy tabelkę w ciągu kilku chwil.
Tutaj przedstawiam zrobioną TinyMCE tabelkę na mojej kolejnej STRONIE którą zrobiłem niedawno. 

Jeśli masz uwagi lub lepszy alternatywny pomysł, aby zrobić tabelkę to zapraszam do skomentowania tego wpisu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

Przeczytaj inne:
Jak wyleczyłem zakażenie układu moczowego u dziecka?

Jak wyleczyłem zakażenie układu moczowego u dziecka?Jeśli Twoje dziecko ma zakażenie układu moczowego czyli ma parcie na pęcherz, ma zabarwiony...